Här är en omskriven version av texten:
Detta är 8065: en modern tolkning av den klassiska skolflickans look, nu i kombination med Dr Martens ikoniska och kompromisslösa stil. Skon är designad som en elegant brogue med dubbla band och dekorativa hästskospännen.
- Klassisk Mary Jane-stil i dammodell
- Två justerbara remmar med spännen
- Tillverkad med det välkända Dr. Martens DNA, inklusive räfflade kanter och synliga sömmar
- Tillverkad på den ikoniska Dr. Martens luftkuddesula som är Olja- och fettresistent och säkerställer hög nötningsbeständighet och halkbeständighet.
Övre:
100 % läder
Inuti:
55 % läder, 45 % textil
Endast:
100 % PVC
Leveranstid: 2-4 arbetsdagar. Goodie medlemmar får fri frakt på ordrar över SEK 749 SEK. Frakten för icke Goodie medlemmar är från 49 SEK.
Vid köp i vår webbshop, kan man returnera en vara genom att skicka den i retur med posten inom 30 dagar, efter att man har mottagit varan. 59 kr för normalpaket skickade med medföljande returetikett. Magasin debiterar härmed 59kr från återbetalningen.