Gå till huvudinnehåll
​

P20

Solcreme Sensitive Face SPF 50+

Kampanjpris
209,25 SEK
Normalpris
279 SEK

Kampanjpriset gäller vid köp av minst 2 produkter från samma kampanj.

Tjäna 209 stjärnpoäng med Magasin Goodie

accessibility.variation.selection

Storlek: 50.00 GR
Fri frakt på ordrar över SEK 749 för medlemmar Läs mer
Leverans 2-5 arbetsdagar Läs mer
30 dagars returrätt Läs mer
Få 10% på ditt första köp som medlem Läs mer
 
Köp 2 spara 25%
Riemann P20 Sensitive Face SPF 50+ ger effektiv och långvarig solskydd, särskilt utvecklad för känslig hud. Den bredspektriga solkrämen skyddar ansikte och hals mot UV-inducerad fotoåldrande, hjälper till att bevara hudens naturliga barriär och ger upp till 24 timmars fuktgivande effekt. Produkten kombinerar avancerat solskydd med vård som stärker och skyddar huden hela dagen.

Solkrämen innehåller Triple Protection Technology som ger upp till 10 timmars solskydd, vattenresistens och UVA-skydd som överstiger EU:s krav med mer än dubbelt. Den innehåller vitamin C och E som bidrar till att skydda huden mot fria radikaler och oxidativ stress orsakad av solens strålar. Den lätta och snabbt absorberande formulan lämnar huden återfuktad och bekväm.

Riemann P20 Sensitive Face är utvecklad för känslig hud, täpper inte till porerna och är parfymfri och vegansk. Den är testad för säker användning runt ögonen och passar under makeup.

Produktspecifikationer:
• UVA-PF över 50 (krav för detta produkt enligt EU: UVA-PF 20)
• Upp till 10 timmars solskydd
• Snabbabsorberande och icke-komedogen
• Innehåller vitamin C och E
• Säker att använda runt ögonen
• Passar under makeup
• Dermatologiskt testad för känslig hud
• Parfymfri och vegansk
• AllergyCertified
Storlek: 
50.00 GR
Solcreme Sensitive Face SPF 50+
P20
Solcreme Sensitive Face SPF 50+
209,25 SEK
279 SEK
Loading...