Skip to main content
Startsida Hem & inredning Bordsdukning Kannor & karaffer

Eva Solo

Eva haeveskaal 2,2l

Goodie-pris
263,20 SEK
Normalpris
329 SEK

Gäller 02/03 - 11/03

Tjäna 263 stjärnpoäng med Tjäna 329 stjärnpoäng med Magasin Goodie

accessibility.variation.selection

Storlek: 4

Goodie-pris **/*** - läs villkor

Goodie-pris **/*** - läs villkor

Fri frakt på ordrar över SEK 749 SEK. för Goodie-medlemmar. Läs mer
Leverans 2-5 arbetsdagar. Läs mer
30 dagars returrätt Läs mer
Eva jäskorg har praktiska räfflor på skolens matta insida där mjölet kan ligga och ge degen stöd, medan jäsningen får den att expandera uppåt längs sidorna. Plastkorgen tål till och med maskindisk och är därför mycket hygienisk att använda. Korgens storlek fungerar bra för både mindre och större degar, och den stora öppningen gör det enkelt att täcka över korgen under jäsningen. Testad av danska konditorlandslaget Danska konditorlandslaget säger:
Har provat jäskorgen med några olika brödtyper. Både kalljäsning och vanlig jäsning i rumstemperatur. Veka degar med 95 % vatten och styva degar med 70 % vatten. Fungerar bra med båda brödtyperna.

Har verkligen uppskattat storleken på korgen eftersom den gör det möjligt att baka större och mindre bröd i samma korg. Storleken gör det också smidigare att täcka över degen utan jag behöver bekymra mig för att degen ska jäsa upp i påsen eller handduken som jag täckt över degen med.
Eva haeveskaal 2,2l
Eva Solo
Eva haeveskaal 2,2l
263,20 SEK
329 SEK
Loading...